Pages Menu

Posted on Oct 29, 2021

LITERARNI VEČER- TONE PARTLJIČ

28. 10. 2021 Goriška knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica
Lions klub Nova Gorica je v sodelovanju z Goriško knjižnico priredil literarno srečanje in pogovor z vsestranskim slovenskim literarnim ustvarjalcem Tonetom Partljičem.

V okviru Literarnih četrtkov je avtor v pogovoru s Tino Podgornik predstavil zbirko novel Ljudje z Otoka, z Miho Demšarjem, pa se je dotaknil časa fašizma, ko so bili Primorci izgnani iz svojih domov in so se naselili v Mariboru in Prekmurju. Ni odveč še enkrat poudariti, da nam je Tone Partljič več kot slikovito orisal resnične zgodbe primorskih ljudi in se z njimi dotaknil naših src.

Dogodek je imel tudi dobrodelno noto, avtor je namreč podpisoval svoje knjige. Skupno smo tako zbrali 300 eur prostovoljnih prispevkov, ki smo jih namenili projektom Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica.

Kako postati član?